fbpx

Nutikile – Kõik ei pea kõike nägema!

 

Futuristlik aknakile, mida saab voolu abil läbipaistvaks muuta. Võrdleme kahte erinevat tooni nutikile, mida pakume laokaubana:

VÕRDLUS: Tumehall vs Piimjas Nutikile

Ülevaade Nutikilest:

Mis on Nutikile?

Tahaksid privaatsust ainult nupulevajutusega?

Meie nutikile on mitmekülgne lahendus. Paigaldame nutika aknakile Sinu klaaspinnale ja läbipaistvust saad kontrollida kõigest ühe klikiga. Varasemalt sai sellist lahendust tellida vaid lamineeritud kujul, kuid nüüdsest saab sellist lahendust tellida ka aastaid kestnud klaaspinnale. Seda saab kasutada vaheseina ekraanidel, akendel, ustel, turva – ja telleri ekraanidel ning isegi suurepärase HD-projektsiooniga ekraanina. Selline on toote ilu ja paindlikkus, arhitektid ja disainerid leiavad selle jaoks jätkuvalt uusi ja innovaatilisi kasutusalasid.

Meie nutikile saab kasutada nii eramajades, kui ka ärihoonetes.

Kuidas nutikile toimib?

Elektrivoolu rakendamisel muutub kile läbipaistmatust läbipaistvaks vähem kui 0,2 sekundiga. Nutikile saab muuta läbipaistmatuks ja tagasi erinevate seinalülitite, kaugjuhtimispultide, liikumisandurite, valgusandurite või taimeritega, sõltuvalt iga kliendi individuaalsetest vajadustest.

Miks valida nutikile?

1. Privaatsus ühe klikiga

Kas tead seda tunnet, kui õues on läinud pimedaks ning taaskord loodad, et ei peaks naabri valvsa pilgu all kardinaid ette panema? Või töökaaslased saabuvad salajasele kohtumisele, kuid unustasid kardinad ette tõmmata? Just sellistes olukordades kasutatakse nutikile – kontrolli oma klaaspinna läbipaistvust nutipuldi, telefoni, seinal oleva klahvlüliti või dimmeriga.

2. Nutikile vähendab toatemperatuuri, pakkudes kaitset päikesekuumuse eest.

Blokeeri päikesekuumust nutikile abil – kui kile on läbipaistmatus olekus, siis takistad päikesekuumuse liikumist tuppa ning kui tahaksid jälle ruume kütta, siis muudad oma klaasid läbipaistvaks. Lisaks blokeerib nutikile infrapunakiirgust 81% läbipaistmatuna ja 17% läbipaistvana ja UV-kiirgust rohkem kui 98% ehk kaitseb hoone sisustust pleekimise ja mõne muu kahju eest, mida UV-valguse kiirgus tekitab.

3. Ruumis säilib ühtlane naturaalne valgus

Parasjagu käib sinu lemmikfilm, järsku paistab päike otse ekraanile ja lemmikstseen jääbki nägemata. Kasutades nutikile pole enam häirivaid päikesekiiri, sest sinu ruum on ühtlaselt valgustatud pehme valgusega jättes valguse koguse samaks.

4. Ruumis on vähem tolmu ja rohkem vaba pinda

Tolmuallergia esineb Eestis ligi 10%-l elanikkonnast. Kardinad või rulood koguvad tolmu ja võtavad ära suure osa ruumist, mida saaks kasutada teistel otstarvetel. Nutikile on kõigest 0,61mm paksune ja vähendab ruumis tolmu koguvaid pindu.

5. Modernne lahendus privaatsusmurele

Nutikile teeb maja väljast ja ruumid stiilsemaks ja moodsamaks. Üha enam koguvad populaarsust vähe ruumi võtvad ja minimalistlikud lahendused. Nutikile ei ole mitte ainult ägeda väljanägemisega, vaid ka hügieeniline. Seda saab puhastada kõikvõimalike DESO vahenditega. Seetõttu on Nutikile osutunud populaarseks valikuks lisaks eramajadele ka kontorites, haiglates ja ostukeskustes. Nutikile parandab ka turvalisust, hoides klaasikillud kile küljes kui klaas peaks purunema. Lisaks saab Nutikile kasutada tahvlina, kuhu markeriga joonistada või märkmeid teha.

Nutikile omadused

 • Lihtne ON/OFF režiim – Privaatsus nupulevajutusega
 • Takistab rohkem kui 99% UV kiirgusest
 • IR kaitse 17% läbipaistvana ning 81% läbipaistmatuna
 • Toimib temperatuuril -20 kuni +60 
 • Kasutatav kõrgkvaliteediliste projektsioonide kuvamiseks 
 • Voolutarbimine on 4-5Wh/m2 kohta
 • Ühekordselt paigaldatav (kuivalt ja toimuvaba paigaldus)
 • Nutikile hägusus on 3% (+-1%)
 • Toote eluiga on rohkem kui 100000 töötundi (vähemalt 12 aastat)
 • Nutiklaasi saab juhtida: Kaugjuhitava puldiga (raadiolainete abil), Nutikodu lahendustega (nutitelefon), Seinalülitiga ning Dimmeriga
 • Kile paksus on 0,61mm 
 • Maksimaalne laius ühes tükis on 1830mm
 • Garantii 2 aastat

SOBIB KÕIKIDELE KLAASPINDADELE:

 • Aknad
 • Vaheseinad
 • Duširuumid
 • Kolmnurksed aknad, ringikujulised aknad ja muud erilahendused
 • Viltused klaaspinnad, kumerad klaaspinnad
 • Muud klaaspinnad

MEIE TAGAME SINULE

 • Spetsiaalse optilise kile (piimjas või tumehall)
 • Paigaldus 3M spetsialistide poolt
 • Ruuter nutiklaasi juhtimiseks koos puldiga
 • Juhtmed ja muud tarvikud 
 • Garantii 2 aastat nii tootele, kui ka paigaldusele

KKK

Mis on Nutikile ruutmeetrihind?

Nutikile ruutmeetrihind sõltub kile toonist – laokaubana on meil piimjat ja tumehalli nutikile. Hinnale lisanduvad vajaminevad tööd: Nutikile paigaldus, madalpinge elektritööd, vajadusel ka siseviimistlustööd, materjalid, transport. Meie käest saab tellida ka ainult nutikile, selle jaoks palun võtke ühendust meie müügiesindajaga. Meie tootevalikus on pakkuda:

 • Piimjas nutikile 
 • Tumehall nutikile 
 • Piimjas Nutiklaas (vaheseinaks)
 • Tumehall Nutiklaas (vaheseinaks)
 • Supernutikile (läbipaistvust juhid 10cm ribade kaupa)
 • ERITELLIMUSEL SAAB TELLIDA:
 • Vastupidi toimiv piimjas nutikile (ilma vooluta on läbipaistev)  
 • Igas toonis nutikile (sinine, roheline, roosa jne)

Mis on miinimumkogus?

Kui oled valmis meie juhendite abil ise paigaldama, siis miinimumkogust ei ole ja kättesaamine on Tallinnas. Tellides ka paigaldustööd meie käest on miinimumkogus nutikilele 3m2, lamineeritud nutiklaasile 8m2. Kindlasti peab arvestama, et lisandub veel toiteplokk  + paigaldustööd. 

Kas saan kile tellida olemasolevale aknale?

Täpselt! Meie paigaldame nutikile enamasti valmis objektidel. Juhtmed ja toiteallika peidame parimal võimalikul viisil. Lisaks peab klient võimaldama stepsli, kust saaksime kile jaoks voolu võtta.

Kas on võimalik Nutikilega katta klaaspindu osaliselt?

Kui tegemist on kontori vaheseinaga või põhjapoolsete akendega, siis on võimalik. Seda hindame tehniku visiidi käigus.

Kas saan ka ise paigaldusega hakkama?

Tellides paigaldus meie käest, saame pakkuda ka paigaldusgarantiid. Lisaks on võimalik tellida ainult nutikile ja vajalikud vahendid, lisaks võimalik tellida paigalduse hetkeks video teel konsultatsioon. Kaasa anname ka paigaldusjuhendid.

Kas Nutikile läbipaistvus on sama, kui kirkal klaasil?

Nutikile sees on elektronid, mis mõjutavad klaasi läbipaistvust nurga alt vaadates.

Kas paigaldate üle Eesti?

Jah, oleme paigaldanud igas Eesti nurgas! 

Kas ja kuidas Nutikile elektrit tarbib?

Nutikile tarbib 5W ruutmeetri kohta tunnis, ainult läbipaistvas olekus. Näiteks 20m2 korral teeks see 100W ehk ligikaudu 50€ aastas kui kile oleks ööpäevas 16 tundi läbipaistev. Nutikilel on ühes servas toiteriba, mille kaudu saab voolu:

Milline on Nutikile elektriskeem? Kas saan mitut akent korraga juhtida?

Erinevad aknad ühendatakse toiteallikaga paralleelühendusel, kasutades 2×0,75 kaablit (nt tavaline kõlarikaabel). Kui Sinu objekt on alles ehitusjärgus, siis palume tuua akna ülemisse serva antud kaabel ja teine ots panna kuhugi, kuhu saame paigaldada toiteploki. Kui on valmis kodu/kontor, siis selgitaksime Teile tehniku visiidi käigus kuidas juhtmeid peidame ja kuhu paneme toiteploki. Toiteploki suurus on 179x110x46mm.

Kui pikk on Nutikile eluiga?

Nutikile eluiga on standardtingimustes rohkem kui 100 000 tundi ehk 12 aastat. Lamineeritud olekus isegi 30 aastat.

Kas Nutikile saab paigaldada niiskesse ruumi?

Nutikilel on ühes servas toiteriba, mis ei tohi kokku puutuda voolava vee ega metalsete esemetega. Nutikile servad isoleeritakse ka spetsiaalse silikooniga, et niiskus/vesi ei pääseks kile alla. Siiski kui on oht, et kilele satub voolav vesi siis riskide maandamiseks sellisesse keskkonda ei paigaldata.

Kas Nutikilele saab kahjustusi tekitada?

Nutikile on võimalik terariistadega kahjustada, kuid see ei sega tema toimimist. Nutikilel on kriimuvaba kiht, mistõttu ei saa lemmikloomad seda väga kergelt kahjustada.

Kas lükanduksele saab ka paigaldada?

Jah, saab ikka! Selle jaoks on meil väga palju erinevaid lahendusi ja just Teile sobiva valime välja tehniku visiidi käigus.

Milline on Nutikile struktuur?

Nutikile koosneb seitsmest erinevast kihist, millest kaks pealmist kaitsekile eemaldatakse paigalduse käigus.

Kas Nutikile saab paigaldada erikujuga pindadele (ringid, kolmnurgad jne)?

Jah, Nutikilest saab moodustada järgmiseid kujundeid:

Kas Nutikile saab paigaldada ka auto akendele?

Jah, saab paigaldada ainult statsionaalsetele akendele ja need peaksid olema võimalikult sirged (seda saame hinnata töökojas/proovipaigaldusega). Praegu oleme paigaldanud ainult Mercedes V-klassi autodele. Lisaks peab arvestama, et sellisel juhul on tööde maht oluliselt suurem kui näiteks tavalistele akendele/vaheseintele. Kui aken käis enne lahti, siis peale paigaldust ei käi.

Kas pimedas on õuest sisse näha, kui Nutikile on läbipaistmatu?

Kui inimene on valgusallika ja kile vahel, siis tekib kilele vari. Mida lähemal oled klaaspinnale, seda paremini on varju näha. Kui oled klaaspinnast kaugemal kui 1,5 meetrit, siis ei ole enam inimese varju näha. Antud pildil on inimene kehaga vastu klaaspinda:

Soovin ka enda koju nutikile. Mida selleks tegema pean?

Esita meile päring siit ning edastame Teile umbkaudse hinnapakkumise:  Nutikile värvitoon: TumehallPiimjasMuu (3M päikesekaitsekile)Pimendav (uus!)
  Objekti seisukord: Maja on täiesti valmis.Ehitusjärgus, aga klaasid on paigaldatud.Ehitusjärgus, aga klaase pole veel paigaldatud/tellitud.Maja alles projekteerimisel.Muu
  Aknaraami tüüp: PuitalumiiniumTäispuit akenPVC ehk plastikakenAlumiiniumakenKlaasist vaheseinMuu/ei tea